Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Марија Дивитарова Савановиќ и Јулијана Пешевска

Сабота - Недела 20:00 часот

Понеделник, Октомври 13, 2014 - 08:00

СПОРТ

Следниот противник на македонските ракометари во квалификациите за ЕП доживеа катастрофа во Шaмбери каде загуби од Франција 41:25.
Енди Мареј се пласираше во четвртфинале на последниот Мастерс АТП тениски турнир од серијата 1000 што се игра во Париз.
Доминација на домашните екипи со девет победи на 12 средби кои беа одиграни на вториот ден од новата сезона во НБА лигата.
Прва победа за Куманово во новата сезона од Библ лигата.
Македонскиот машки ракомет тим ја победи Швајцарија и ги освои првите бодови во квалификациите за ЕП 2016г.
Лидерот Вардар постигна висока победа од 5-0 над Тетекс и ја одржува разлика пред Работнички и Шкендија.