Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Анита Стојановска-Буховски

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Јули 25, 2014 - 21:00

СПОРТ

ПОЛСКА ПРВ ПРОТИВНИК НА МАКЕДОНИЈА НА ТУРНИРОТ ВО СКОПЈЕ
Македонската јуниорска репрезентација (20 години) стартуваше со убедлив пораз на ЕП од бранителот на титулата Шпанија со 33:22.
Словенија беше пресилна за нашата јуниорска кошаркарска репрезентација (18 години) на ЕП од Б дивизијата во Бугарија.
Кретил (Франција), Металопластика (Србија), Азоти (Полска) и Санкт Петербург (Русија) се екипите од странство учеснички на Струга 2014.
ХЕЛСИНКИ ГО ЕЛИМИНИРА РАБОТНИЧКИ СО МИНИМАЛНА ПОБЕДА 2:1
РАКОМЕТАРКИТЕ УБЕДЛИВО ПОРАЗЕНИ ОД РОМАНИЈА 37:23

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Јули, 2014 - 23:00
Контроверзна биографска драма за Барбара Дели Бејкланд, жената која во средината на минатиот век достигнала се, освен среќата... Џулиен Мур и Еди Редмеин ги толкуваат главните улоги, а режијата е на Том Калин.
Биографија